Informacje duszpasterskie

22.09.2024 - 29.09.2024

Dzisiaj kolekta na bieżące potrzeby parafii i zbiórka do puszek na pomoc ofiarom powodzi. W przyszłą niedzielę kolekta bieżące potrzeby parafii i III zbiórka kwartalna na remonty i inwestycje w naszej parafii. „Bóg zapłać!” składającym ofiary w kościele, przelewającym na konto parafialne i przez mikropłatności na stronie internetowej parafii.

Składam serdeczne „Bóg zapłać!” wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję zbiórki darów dla powodzian. Szczególnie dziękuję Paniom z naszego Parafialnego Zespołu Caritas „Błękitne Anioły”, które tę zbiórkę zorganizowały, koordynowały oraz posegregowały i pomogły załadować do transportu. Dary trafiły poprzez parafię Krzanowice w okolice Głubczyc, gdzie zostaną rozdzielone pomiędzy potrzebujących.

Biskup Opolski, w związku z klęską powodzi, udziela poszkodowanym przez powódź i osobom niosącym im pomoc, dyspensy od obowiązku zachowania dnia świątecznego i uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę 22 września br.

Podejmując wiele szlachetnych dzieł miłosierdzia, jednocześnie trwajmy na ufnej i żarliwej modlitwie w intencji ocalenia przed dalszą powodzią, o konieczne siły dla wszystkich służb ratunkowych i wolontariuszy oraz o potrzebne łaski dla osób, które ucierpiały w wyniku powodzi. Nabożeństwo w tej intencji odbędzie się w naszej parafii dzisiaj o godz. 14:00. Serdecznie zapraszam wszystkich ludzi dobrej woli.

We wtorek o godz. 18:00 zapraszam Uczniów na Mszę św. szkolną a po niej Uczniów VII kl. SP przygotowujących się do bierzmowania do salki na spotkanie formacyjne.

Kancelaria parafialna będzie czynna w dni powszednie (oprócz wtorku) przez pół godziny po Mszy św.

Zespół „Iskra Bożego Miłosierdzia” przy Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi, zaprasza do włączenia się w inicjatywę modlitewną pn. Międzynarodowa Koronka na ulicach miast świata. Organizatorzy proponują, aby w sobotę 28.09 br. o godz. 15.00 w dowolnym miejscu (na ulicy, przed domem, biurem, fabryką, szkołą) odmówić samemu lub w grupie Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji: Kościoła, sprawujących władzę, pokoju w Ukrainie i na świecie, więźniów, ojczyzny i rodziny. Więcej informacji w Internecie i w gablotce.

Duszpasterstwo misyjne diecezji opolskiej zaprasza wszystkich zainteresowanych i zaangażowanych w sprawy misyjne na jesienne spotkanie misyjne w Raciborzu, w parafii NSPJ 12 października 2024 r.

W imieniu nas wszystkich składam serdeczne „Bóg zapłać!”tym, którzy posprzątali, przystroili i przygotowali nasz kościół na dzisiejszy Dzień Pański. W przyszły piątek (27.09.2024, godz. 18:00) prosimy następne rodziny z kolejki.